הדברת נמלים

הדברת נמלים בבית ובגינה  

נמלים נחשבות לחרקים ידידותיים. הם אינם טפילים או מוצצי דם ואינם מעבירים מחלות למעט נמלת האש הקטנה. זה לא נורא אם רואים קן נמלים בחצר ואין צורך להזעיק מיד הדברת נמלים.

גם בבית בדרך כלל אין בעיה לראות נמלים מסתובבות ולא צריך מיד לבצע ריסוס נמלים. אולם אין ספק שמאוד רצוי שלא לתת להגיע לצלחות האוכל או למזון שלנו, ולא לתת להם להסתובב כשיש ילדים קטנים שדוחפים כל דבר לפה.

הדברה ירוקה של נמלים | הדברה אורגנית של נמלים | הדברה אקולוגית של נמלים

למען הסר ספק, המונח הדברה ירוקה | הדברה אורגנית | הדברה אקולוגית , במשרד להגנת הסביבה אשר מאשר את כל חומרי ההדברה הקימיים בישראל, הצהיר שעד היום הוא לא אישר שום חומר להדברת נמלים כירוק, אורגני או אקולוגי וכל החומרים הינם חומרים שבבסיסם יש חומר הדברה כימי, כמובן שכל חומר יש לו רמת רעילות שונה, הפתיונות עבור הדברת נמלים הן בעלי רעילות הנמוכה ביותר והבטוחה ביותר מבין כל התכשירים המאושרים להדברת נמלים בסביבה הביתית. מונחים אלו הם לצורך שיווק בלבד.

 

סוגי הנמלים ודרכי התמודדות 

זיהוי נכון של סוג הנמלה מאפשר התמודדות נכונה עם הבעיה, ישנם סוגי נמלים שחיים בעיקר בחצר - נמלת הקציר זו הנמלה גדולה שיש לה קן מאוד בולט בחצר וישנם נמלים גדולות וקטנות שחיות בתוך הבתים והנפוצה מבינהן היא הקומפונית בנוסף ישנם סוגי נמלים שעוקצות ומשאירות סימן על הגוף, וזו נמלת האש הקטנה, אפשר לזהות אותה בהעדר נמלים שחורות אחרות בחצר או מהלכות בשיירה על צינורות ההשקיה, שיטת ניטור לבדיקת רמת הנגיעות באזור לנמלת האש הקטנה היא הנחת פיתיון ממותק בחצר ובדיקתו לאחר כ-15 דק, נמלת האש היא נמלה קטנה מאוד בצבע אדום ג'ינג'י. הדברת נמלת האש הקטנה

מהן המגבלות ואיך להכין את הבית להדברת נמלים ?

מגבלות:

לשהות מחוץ לבית לפחות שעה עד שהחומר מתייבש, אנו ממליצים להשאיר חלונות פתוחים לאחר ההדברה.

הכנות לפני ההדברה:

ההדברה מתבצעת בעיקר לאורך הקירות ולכן חשוב להזיז רהיטים מעט מהקיר.

לאחר ההדברה :

ניתן לשטוף את מרכז הבית פרט לפינות, ניקוי השיש ומשטחי האוכל ,בנוגע לילדים מומלץ להמנע מזחילה ולהתהלך יחפים עד לאחר השטיפה. 

שהבית יבש לחלוטין ניתן להיכנס אליו.

למידע מלא בנוגע להנחיות להדברת נמלים אנו ממליצים להיכנס ולקרוא . 

 

דרכים של הדברת נמלים

הדברת נמלים פשוטה מתחילה משימוש מחומרים שאפשר לקנותם במרכזי הקניות שמיועדים לקהל הרחב שמאפשרים ריסוס נמלים באזורים בהם הם נראו לאחרונה.

אולם לא פעם הדברת נמלים כזאת אינה מספיקה. הסיבה היא שהתברר כי החומרים בהם השתמשו בעבר לצורך ריסוס נמלים יכולים להזיק, ובמדינות רבות נאסרו לשימוש חומרים רבים. החומרים המאושרים היום לצורך ריסוס נמלים עצמאית הינם חלשים יותר מבעבר ומתברר כי אינם מספיקים לשם הדברת נמלים.

בנוסף ישנם פיתיונות עבור נמלים שהם מוצלחים הרבה יותר מכל התכשירים האחרים אשר נמכרים לקהל הרחב ומחירן נע מ-60ש"ח - 220ש"ח למוצרים האיכותיים, כפתרון מקומי זה פתרון מצויין וכדאי להתחיל איתו אבל כאשר התופעה מאוד רחבה וכאשר רוצים לטפל בסוגים שונים של מזיקים מומלץ להעזר במדביר מקצועי.

הדברת נמלים עם פתיונות 

הדברת נמלים באמצעות פיתיונות יעילים - ג׳ל נגד נמלים

 

כדי להתמודד עם בעיה זאת מדביר נמלים צריך להכיר שיטות נוספות של הדברת נמלים ולא רק ריסוס נמלים. שיטות כאלה כוללות למשל איתור כל מקורות המזון של הנמלים, איתור קן הנמלים ואטימתו ופיזור פיתיונות רעילים בבית.

הדברת נמלים יעילה נעשית רק לאחר מות המלכה האם. לכל קן נמלים יש מלכה אחת, ואם מותה הקן מתפרק,ישנם מקרים שהקן בוחר לו מלכה חדשה מתוך מבחר הנסיכות שחיות בקן ובכך מצליח לשקם אותו. הנמלים מביאות אוכל למלכה. כך שאם הן מביאות למלכה אוכל מורעל, היא מתה, והקן מתפרק, ובכך נחסך הצורך של ריסוס נמלים.

חשיבות הזמנת מדביר נמלים


הדברת נמלים בבית דורשת הבנה והיכרות עם הנמלה, לימוד הרגליה ומציאת הקינים מהם הנמלים יוצאות ללא השמדת הקן או הקינים, פעולות ההדברה תהיינה בלתי יעילות.

מדביר נמלים הנו מקצוע הדורש ניסיון. המדביר צריך ללמוד שיטות שונות של הדברת נמלים ושל ריסוס נמלים. המדביר גם חייב לתת הדרכה יסודית על המשך דרכי ההדברה ודרכים נוספות שיש לנקוט כדי לבצע הדברת נמלים שלמה.

 

מתי הדברת נמלים באמצעות פיתיונות יעילה?


כדי שהדברת נמלים באמצעות פיתיונות תהיה יעילה חשוב לאתר קודם את קן הנמלים, ולפזר את הפיתיונות לידו, אחרת הנמלים הפועלות עלולות למות לפני שהן מביאות את המזון למלכה. יש גם צורך להתאים את סוג הפיתיון לסוג הנמלה, ולהשתמש בפיתיון איכותי מותאם.

אנו רואים לפיכך עד כמה חשוב למצוא מדביר נמלים מקצועי שיודע לבחור בשיטות שונות של הדברת נמלים ולא רק ריסוס נמלים.

 

מחיר הדברת נמלים | כמה עולה הדברת נמלים | כמה עולה ריסוס נגד נמלים

מחיר להדברת נמלים לדירת 2-4 חדרים :300-350 ש"ח

מחיר להדברת נמלים לדירת 5 חדרים :320-370 ש"ח

כל חדר נוסף 20 ש"ח

מחיר הדברת נמלים בבית קרקע : 350-700 ש"ח (המחיר נקבע לפי גודל הבית) ההדברה כוללת הדברה בבורות הביוב ומסביב למבנה

מחיר להדברת נמלת האש : 400-800 ש"ח

 

לכולנו חשוב המחיר אבל לא פחות חשוב איכות ההדברה והשירות לכן בחרנו לשתף את הגולשים בדרוג שלנו מגוגל עסקים - דרוג בעלי מקצוע  

 

כתבות נוספות בנושא הדברת נמלים

איך נפטרים מנמלים בבית? מזון מורעל לנמלים במטבח זיהוי נכון של סוג הנמלה מאפשר התמודדות נכונה עם הבעיה, ישנם סוגי נמלים שחיים בעיקר בחצר - נמלת הקציר זו הנמלה גדולה שיש לה ק...
 הדברת נמלים בקסריה היא חלק בלתי נפרד מהיערכות לקיץ - חלק מהנמלים הן מיוחדות ויכולות להוות מתרד רציני, נמלי האש. אל דאגה יש פתרון אפקטיבי .בין אם אתם גרים בבית קרקע ובין אם אתם גרים- נמלים בקיץ הם מטר...
נמלים  מי מאיתנו לא מתמודד עם נמלים מציקות במהלך חודשי הקיץ? זה לא משנה אם אתם גרים בבית קרקע או בבית דירות. גם אם מדובר במשרד שלכם, סביר להניח שיש לכם מטבחון או פי...
 הדברה בכפר סבא - הדברת נמליםהשארתם טיפת אבטיח על השיש? שכחתם לסגור את קופסת העוגיות? מי מאיתנו לא מכיר באופן אישי את התופעה בה טיפת סוכר או עסיס שנעלמה מעיינינו משכה אליה שיירת נמלים, והשאירה או...
 נמלי אש נחשבות לאחד מסוגי החרקים הקשים ביותר להדברה. מדובר למעשה על מין פולש של נמלים, אשר הגיע ככל הנראה על ידי תרמילאים שביקרו בדרום אמריקה. תרמילאים אלו הביאו את המין הזה לארץ, ומאז הנמלים פל...