הדברת קרציות

הדברת קרציות

למה לבצע הדברה של קרציות?
קרציות הן טפילים הניזונות מדם הפונדקאי עליו הם התיישבו. הדברה בנתניה של קרציות חשובה מכיוון שהן מסוגלות להעביר מחלות בין פונדקאים שונים. חלק מהמחלות יכולות להיות מסוכנות מאוד כגון קדחת הבהרות וקדחת קרציות.

קרצייה יכולה לעבור במהלך חייה 3 פונדקאים שונים. לאחר שהיא יונקת את דמו של פונדקאי אחד במשך שבוע היא יורדת ולאחר זמן עוברת לפונדקאי שני, ומשם לשלישי. במחזור זה עוברת הקרצייה עד למצב בוגר בשלב זה הקרצייה מחפשת מקום מסתור ומטילה לפעמים עד 18000 ביצים. ומתה.

למה חשוב לבצע הדברת קרציות?
יכולת ריבוי זאת מסבירה את חשיבות ביצוע הדברה . גם אם מנקים את בעל החיים הביתי מהקרציות שנצמדו עליו יש חשש של ממש שבסביבה כבר הוטלו ביצים נוספות שמחכות לבקיעה.

חשוב מאוד לבצע הדברה של קרציות הקרציות נדבקות בדרך כלל לבעלי חיים ביתיים במהלך טיול, ומשם הן עוברות לבתים. קרצייה יכולה לגרום לאנמיה לבעל החיים וחשוב לבצע פעולת הדברה במהרה.

איך פועל מדביר של קרציות?
מדביר מבצע שלוש פעולות: איתור וניטור ומניעה. הוא מזהה מקומות החשודים כנגועים בקרציות כגון באמצעות סימני דגירה, הוא מסביר על מקומות כאלה ואיך לטפל בהם ולבסוף הוא מבצע הדברה בחומרים מאושרים על פי חוק.

מדביר של קרציות פועל באמצעות ריסוס חומר הדברה ממשפחת הפריתרואידים. הם נחשבים לחומרים בטוחים לבעלי-חיים, וכמובן לבני-אדם. חשוב מאוד לבדוק כי המדביר אינו משתמש בחומר זרחני. חומר זה נאסר לשימוש ביתי .

להנחיות נוספות הנחיות להדברת קרציות