הדברת זבובים

 

 

 

 

זבובים מתרבים בקצב מהיר- ביצה הופכת לזבוב בוגר תוך 6 -42 ימים, תלוי בטמפרטורה. מחזור החיים של הזבובים כרוך בארבעה גלגולים: בקיעה מביצה, התפתחות לרימה, גולם ובוגר. הזבובים פעילים במשך היום. הם זקוקים לחומר אורגני לח במצב של ריקבון ותסיסה לצורך התרבותם- פירות וירקות בשלבי ריקבון ואשפה ביתית מהווים אתרי דגירה מצוינים עבורם, ולמותר לציין כי שניהם מצויים בבתים שלנו. נתונים אלו בהחלט יכולים להסביר מדוע זבובים מציקים הם חלק אינטגראלי מארוחות במהלך קמפינג או פיקניק. הזבובים מעדיפים טמפרטורה חמה של עד 35 מעלות צלזיוס. בטמפרטורות גבוהות יותר הם נוטים לחפש מקומות מוצלים וקרירים. הם אינם אוהבים קור, אינם פעילים בקור, וזו הסיבה שאנו סובלים מנוכחותם במהלך הסתיו והקיץ הרבה יותר מאשר בימי החורף.

זבוב הבית- כיצד מתבצעת הדברת זבובים?
ראשית יש לאתר את מקומות הדגירה של הזבובים. פעולת איתור זו מאפשרת למדביר למצוא את רימות הזבובים ובצע פעולת הדברה. יש לציין כי המומנטום של פעולת הדברת זבובים בשלב שהן עדיין רימות חשוב לאין ערוך, היות וברגע שהרימות מאותרות יש להשמידן לאלתר ומנוע מהן להתפתח לכדי זבובים בוגרים. חיי המדף של זבובים אינם ארוכים אולם קצב ההתרבות שלהם מהיר. שיטות הדברת זבובים מותאמות למקום אותו רוצים להדביר ובהתאם לכך גם השימוש בחומרים. הדברת זבובים יכולה להתבצע בבתים, בחצרות, במקומות עבודה, בשטח פתוח ובאתרים חקלאיים.

הדברת זבובים תוך שימוש בחומרים כימיים:
הדברת זבובים באמצעות חומרים כימיים כרוכה בריסוס ע"י מדביר מקצועי בלבד. החומרים הכימיים מאושרים ע"י משרד הבריאות, ומדביר מקצועי בקי בשימוש בהם באופן בטוח וללא גרימת נזקים מיותרים. הדברת זבובים באמצעות ריסוס מקובלת לשימוש בחצרות, שטחים חקלאיים, רפתות וכדומה. לקוחות בעלי חצר פרטית יכולים בהחלט ליהנות מפעולת הדברת זבובים ע"י מדביר מקצועי, שתאפשר להם ליהנות משהות בחצר ללא זבובים טרדניים ומציקים, על אחת כמה וכמה לקראת אירוע או אירוח.

הדברת זבובים- הדברה ירוקה:
רבים שוגים בשעה שהם חושבים כי הדברה ירוקה היא תמיד נטולת חומרים כימיים. הדברת זבובים ירוקה היא הדברה המשלבת סינטזה של חומרים כימיים עם צמח החרצית. על אף שהחומרים הכימיים לצורכי הדברה מאושרים ע"י משרד הבריאות והם נבדקים בקפדנות תחת תקנים מחמירים, יש לקוחות המעדיפים הדברה ירוקה באופן עקרוני, ויש המעדיפים הדברה ירוקה היות והמקום אותו הם רוצים לרסס עוסק תדיר בענייני מזון: מסעדות, מטבחים, מפעלי מזון, אטליז וכדומה. מדביר שנתבקש לבצע הדברת זבובים מתקין קטלנים שתפקידם למשוך אליהם את הזבובים. כאמור, קטלנים אלו אינם מכילים חומרים כימיים ולכן מקובל להיעזר בהם במקומות המייצרים או מגישים מזון. כמו כן, ניתן להיעזר במלכודות דבק שמיועדים לזבובים- החומר הדביק מפיץ ריח המושך אליו את הזבובים, מדביק אותם ולא מאפשר להם להשתחרר. יש מלכודות דבק צרות ומיוצרות בצורת פס, אותו מניחים על אדן החלון. מלכודות דבק אלה מקלות עלינו מטרדות הזבובים בתוך הבית.