הבלוג של לירן וייס המדביר

 
 וייס המדביר הינו מדביר מוסמך בעל היתר הדברה מטעם המשרד לאיכות הסביבה. הרצון לשמור על סביבת מגורים נקייה ממכרסמים ומחרקים, הוא צורך בסיסי של בני האדם לשמירה על איכות חיים. משנת 1977 אנו מציעים שירותי הדברה עבור לקוחות מהסקטור העסקי מוסדי לצד הסקטור הפרטי.

052-6471754 

רעל עכברים | רעל חולדות | מחיר והרעלות

רעל לחולדות
מלכודות לחולדות


כמה עולה רעל לחולדות או עכברים ? - רעל עכברים | רעל חולדות | רעל עכברים מחיר

היום אפשר לקנות רעל נגד עכברים וחולדות בחנויות רבות, אפשר, אבל האם מותר? החוק אינו מאפשר זאת בגלל הסיכון הגבוה בתמותה לבעלי חיים ולבני אדם, חומרים אלו מסוכנים בעשרות מונים מחומרי הדברה להדברת חרקים ולכן החוק לא מאפשר זאת, בכל אופן רעל עכברים המחיר בין 30 שח ל150שח, גם רעל חולדות עולה אותו הדבר תלוי בסוג החומר והכמות. 

בדרך כלל כשמתחילה בעיה של מכרסמים במבנה זה מעיד על שינוי במבנה, מדביר מקצועי יודע לזהות את סוג המכרסם ולהבין את הסיבות להמצאותו במקום, זה אחד היתרונות הבולטים של בעל מקצוע, לעלות על בעיות מורכבות מכפי שנראה לעין, לכן מניסיוני כאשר יש בעית מכרסמים בבית ראוי להזמין בעל מקצוע שיביע את דעתו בנושא.

מה לעשות במקרה של הרעלה?

רוב חומרי ההדברה בהם משתמשים הינם בטוחים לבני אדם ולבעלי חיים בייתים. אולם קורה כי בעת הדברה מתרחשת תקלה, ומישהו נפגע. בדרך כלל מדובר בבעל חיים ביתי קטן, כגון חתול או כלב, שבמקרה רגישים לחומר מסוים.
בכל מקרה שווה להתקשר למרכז הרעלות בבית חולים רמבם : 04-7771900, יש לציין את סוג החומר שטופל בטופס ביצוע פעולת ההדברה שניתן לכם


כיצד ניתן להיזהר ממקרים כאלה? איך ניתן לזהות מקרים של הרעלה ומה לעשות?

חשוב להזמין רק מדביר שהנו בעל רישיון של המשרד להגנת הסיביבה. מדביר כזה עבר הכשרה והתחייב להשתמש רק בחומרים אשר מתאים לסוג המזיק והסביבה בו הוא נמצא. בסיום פעולת ההדברה המדביר צריך למסור ללקוח - טופס ביצוע פעולת הדברה שבו מצויין את שם החומר, חומר פעיל, ריכוז, אצווה ונתונים נוספים אשר בקרה של הרעלה יהיה לרופא או לוטרינר מידע להמשך טיפול.

איך נראים סימני הרעלה בבעלי חיים?

סימני הרעלה בבעלי חיים מחומרי הדברה למכרסמים: חוסר תאבון, חולשה, שלשולים, צליעה, סימנים עיצביים, דימומים - הקאות מהנחיריים , עניים או פצע שלא מפסיק לדמם.ישנם בדיקות מעבדה ספציפיות הבוחנות את תיפקודי הקרישה ומצב האנמיה, בכל מקרה האיבחון של הרעלה ע״י חומרי הדברה לעכברים  אינו מוחלט והטיפול הוא ניסיון לראות אם הגוף מגיב לטיפול נגד הרעלה. בצילום רנטגן רואים נוזלים חופשיים בגוף בעל החיים והטיפול ע״י הוטרינר הוא ניקוז הנוזלים.

הרעלות מזרחנים אורגנים וקרבמטים: זו קבוצה שנמצאת בעיקר בשימוש בחקלאות ואינה מאושרת לשימוש ביתי כלל, פגיעה במערכת העצבים, החומר נחשב רעיל ורואים אותו הרבה פחות היום, טיפול ע״י אטרופין.

הרעלות ע״י פרתרואידים: קבוצה יחסית בטוחה של חומרים, שימוש בחקלאות ובהדברה ביתית, משמשים להדברת פרעושים,תיקנים , נמלים ושאר חרקים זוחלים. במקרה של הרעלה אין אפשרות לדעת בצורה בטוחה שיש הרעלה מקבוצה זו, הטיפול הינו טיפול תומך בסימנים המופיעים כמו טיפול ברעידות ע״י ואליום או הרדמה כדי להקל על רעידות לא רצוניות. טיפול נוסף הינו שטיפה עם מים וסבון של אזורי הפנים, כפות הרגליים.

הנחיות של וטרינר עירוני:

כחלק מהרצאות והשתלמות שמדבירים עוברים אנו נפגשים עם בעלי מקצוע שנוגעים למסגרת עבודתנו בתחומים שונים, וטרינרים נמצאים בממשק דומה בכל הנוגע לחיות מחמד והרעלות, אלו הם המלצות של וטרינר של רשות מקומית מאזור השרון:

חתולים פרסים, כלבים ננסים הם בסיכון גבוה יותר מכל הכלבים והחתולים הביתיים, דגים וציפורים הינם בסיכון גבוה יותר אך מקומם מאוד מוגדר וקל לשמור על אזור המחיה שלהם ללא חומרי הדברה כלל,לגבי כלבים וחתולים -  ככל שהם קטנים יותר חילוף החומרים אצלהם גבוה יותר, ולכן יש להתיחס לזמני ההוצאה מהבית לאחר הדברה למשקל וסוג בעל החיים, אין רישום על תווית של חומרי הדברה לכמה זמן צריך לצאת מהבית אבל המלצות של וטרינרים הן:  מומלץ לכלבים לצאת ל5 שעות מהבית, חתולים וגורים - 12 שעות לפחות, חתולים פרסים וכלבים ננסים 24 שעות, וחשוב להוציא כלי אוכל ומים, משחקים ולשמור ב48 שעות הראשונות שלא יוכלו עשבים שעברו ריסוס


במידה ומתגלת הרעלה, יש להפנות את בעל החיים לוטרינר עם טופס ביצוע פעולת ההדברה

הרעלה בבני-אדם.


הנזקים העיקרים לבני אדם שיכולה לגרום הדברה הינם סחרחורות, כאבי-בטן והקאות. במרבית המקרים התופעות הללו חולפות לאחר שעות. קורים מקרים שחקלאים משתמשים בחומרים לצורך הדברה , וגורמים להתקפים של אלרגיות וגירויים בעור, לכן מי שקרוב לאזור חקלאי שבו מתבצעות הדברות בשדה ראוי שיתנהג בהתאם, שיתוף פעולה בין התושבים לבין החקלאי הינו חשוב לבריאות הציבור, מן הראוי שידעו את שעות ההדברה בשדה ויתכוננו להדברה שכזאת, כלומר לסגור חלונות ולא לתלות כביסה בחוץ, לפעמים אנשים משאירים תפוחי אדמה ובצלים בחוץ וראוי להשאיר אותם בתוך המבנה, תאום זמני ההדברה כדי שילדים בדרך למסגרות לא יהיו נוכחים באזור. תינוקות לעומת זאת רגישים הרבה יותר ויש לעקוב אחר הסימנים ובמקרים דחופים להגיע לבית חולים.


הרעלה של חיות מחמד.

מרבית המקרים של הרעלת חיות מחמד הינן של הרעלה ישירה ומשנית הרעלה ישירה נוצרת מאכילת פיתיונות מורעלים הדברת חולדות ועכברים , ואילו הרעלה משנית נוצרת עקב אכילת פגר מורעל.
לכן יש לשים לב שהפיתיונות שהנחו בעת הדברה אינם נגישים לבעליי חיים ביתיים שמסתובבים באזור. חשוב מאוד גם לקבור כל פגר שמוצאים בשטח כדי למנוע הרעלת בעלי חיים. מקרים של הרעלות משניות הן נדירות ביותר מהסיבה שהרעל עובד על פי משקל הגוף, אז לדוגמא אם עכבר שמשקלו 100-50 גרם אכל 2 גר רעל אז חתול שמשקלו 2-4 ק״ג שאכל חולדה לא בהכרח יפתח סימני הרעלה כלל בגלל המינון המאוד נמוך. 

אולם, חשוב לזכור כי הדרך הטובה ביותר להימנע מהרעלה היא נקיטת זהירות. לכל חומר הדברה יש זמן השפעה שונה. זאת הסיבה מדוע חשוב לקחת את שם החומר ההדברה בו השתמש מדביר ולבדוק מה טווח ההשפעה שלו, שמעבר אליו ניתן להחזיר את בעל החיים הביתה. חשוב גם לדאוג למלא בקפדנות אחר הוראות הבטיחות של המדביר. 

הרעלה מריסוס חומר הדברה קוראת בדרך כלל מריסוס על מזון או על עשבים שכלבים אוכלים, יש לידע את הציבור בנוגע להדברת עשביה ולא לאפשר לכלבים להסתובב באזור ההדברה, 

סימנים של הרעלה לאחר הדברה

בעלי חיים ביתיים עלולים להיפגע מחומרי הדברה. סימנים של הרעלה חמורה יכולים להיות דימום, הירדמות ופגיעה במערכות חיוניות. נזקים כאלה יכולים להיגרם לא רק מחשיפה ישירה לחומר ההדברה, אלא גם מאכילת בעל חיים נגוע כגון עכבר.

במקרים של הדברת חולדות ועכברים בפיתיונות מורעלים הסימנים להרעלה בעל-החיים כוללים הקאות ושלשולים או רעידות ופרכוסים. במקרים כאלה חשוב להביא את בעל החיים במהירות לווטרינר קרוב. טיפול כזה יכול לכלול הכנסה של ויטמין K, עירוי תוך ורידה, עידוד הקאה וטיפולים נוספים.

הטיפולים תלויים בסוג החומר בו נעשה שימוש, ולכן חשוב להביא לווטרינר את שם חומר ההדברה. 


Pricing


מחירון הדברה

מחיר להדברה נגד ג'וקים ( תיקנים ) או הדברה נגד נמלים

הדברה לדירת בין 1-4 חדרים :300-350 ש"ח
הדברה לדירת 5 חדרים :320-370 ש"ח
כל חדר נוסף תוספת של 20 ש"ח

הדברה לבית קרקע : 350 – 700 ש"ח (תלוי בשטח הבית) , ההדברה כוללת הדברה בבורות הביוב ומסביב למבנה

 

קישור למידע נוסף - הדברת ג'וקים

קישור למידע נוסף - הדברת נמלים
קישור מידע נוסף – הדברת תיקן גרמני

 

מחיר להדברת פרעושים וקרציות

דירת 2-5 חדרים : 400-500 ש"ח

 

הדברה לבית קרקע : תוספת מחיר להדברה בחצר לפי השטח ואופי הסביבה.

 

קישור למידע נוסף  – הדברת פרעושים

קישור למידע נוסף  – הדברת קרציות

 


מחיר להדברת פשפש המיטה

 

חדר אחד : 800-1000 ש"ח

קישור למידע נוסף - הדברת פשפשים

מחיר להדברה עבור ועד הבית - בניין קומות

הדברה כוללת ריסוס נגד תיקנים בחדרי מדרגות, לובי, מקלט, בורות ביוב בשטחים המשותפים, חדר אשפה, חדר גז, ארונות חשמל, חדרי אופנים.

ריסוס בניין 3,4,5 קומות :350-450 ש"ח
ריסוס בניין 6,7,8 קומות : 450 – 600 ש"ח

יש לידע את דיירי הביניין על תאריך ושעת ביצוע ההדברה ולאפשר גישה לבורות הביוב ובנוסף להשאיר את לובי הקומות נקי מחפצים אישיים.

 

מחיר להדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים : 350 – 450 ש"ח

מלכודת : 10-25 ש"ח

תחנת האכלה למכרסמים :50 ש"ח

איסוף פגר – 200 ש"ח

קישור מידע נוסף – הדברת חולדות ועכברים - לכידת עכברים
 
מחיר הדברת צרעות | הדברת דבורים

הדברת קן צרעות | קן דבורים : 300 – 500 ש"ח


קישור מידע נוסף – הדברת צרעות


מחיר להדברת טרמיטים

קדיחה והזרקת חומר הדברה נגד טרמיטים מתחת למבנה ע"י משאבות לחץ 2500-5500 ש"ח ע"פ גודל הבית.

הדברה על ידי פיתיון :350 ש"ח לנקודה.

קישור למידע נוסף – הדברת טרמיטים

הדברה לעסקים

מחיר הדברה לעסקים נקבע על פי :סוג העסק ( מסעדה, מפעל מזון, משרד וכו') , שטח תפעולי , רמת הנגיעות של המזיקים.

 

טיפול חודשי קבוע :300-450 ש"ח בתוספת מע"מ

 

טיפול חד פעמי : 350-1200 ש"ח בתוספת מע"מ

מחיר הדברה נגד יתושים ומעופפים - הדברה לפני ארועים

 


מחיר ריסוס נגד יתושים נע בין  450-800 ש"ח ע"פ שטח החצר.

קישור מידע נוסף – הדברת יתושים

לכידת עכברים בבית
הדברת נמלים | הדברה ברעננה | מדביר מומלץ ברעננה

Related Posts