שימוש מושכל בחומרי הדברה בעסקי המזון:

כל מי שעוסק בעסקי המזון- מנהל מסעדה, אחראי מטבח או אחראי על מחסני מזון יודע כי אין דבר גרוע יותר ממזיקים או מכרסמים בסביבת העבודה שלו. יתרה מכך, הוא גם יודע כי עבור מזיקים ומכרסמים סביבת העבודה שלו היא בבחינת גן עדן...שפע של מזון ומים ללא הפסקה. למה עוד זקוקים חרקים ומכרסמים? עובדה זו יוצרת מעין מעגל קסמים של מלחמה מתמדת בין בעלי המסעדות לבין מושאי הדברה.

והלקוחות?

כאשר אנו סועדים במקום שעבר הדברה אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה כי לבעל העסק חשוב שהמסעדה שלו תהיה נקיה מחרקים וממכרסמים. ביצוע הדברת מסעדות, מטבחים ועסקי מזון היא פועל יוצא של סדר העדיפויות של בעל המקום והחשיבות שהוא מעניק לשמירה על היגיינה. במקרים בהם הדברת מסעדות אינה מבוצעת, סביר שהמטבח אינו נקי, רמת ההיגיינה שלו נמוכה, ובעל המקום מקווה כי לא ייאלץ לעבור ביקורת מטעם פקחי הבריאות. ביקורת שעלולה להסתיים בצו סגירת המקום.

כל עסקי המזון זקוקים להדברה:

בהיעדר הדברה: אין מסעדה ללא חרקים, אין מטבח ללא מכרסמים ואין מחסני מזון ללא מזיקים. ג'וקים חודרים למחסני מזון, למקררים, למקומות שהגישה אליהם לצרכי ניקיון היא קשה, ולמקומות שלא נוהגים לנקות אותם על בסיס יומיומי. תיקנים אלו אינם בוחלים בשום מקום, לרבות ארונות חשמל, וכמובן צנרת הביוב.

כיצד מבצעים את ההדברה?

הדברת מסעדות, מטבחים ומחסני מזון דורשת מהמדביר להתאים תוכנית הדברה אישית לכל עסק מזון. כל מקרה לגופו של עניין, בהתאם למבנה המקום, לאופי השימוש בו, למושאי ההדברה וכדומה. הדברה זו משלבת שימוש בחומרי הדברה עם הנחת פיתיונות. יש לבצע את ההדברה אחת לחודש עד להשגת תוצאות משביעות רצון ושמירה על קו נקי ונטול מזיקים, המחייב תחזוקה שוטפת והדברה שגרתית.


מחירון הדברה לעסקים