הבלוג של לירן וייס המדביר

 
 וייס המדביר הינו מדביר מוסמך בעל היתר הדברה מטעם המשרד לאיכות הסביבה. הרצון לשמור על סביבת מגורים נקייה ממכרסמים ומחרקים, הוא צורך בסיסי של בני האדם לשמירה על איכות חיים. משנת 1977 אנו מציעים שירותי הדברה עבור לקוחות מהסקטור העסקי מוסדי לצד הסקטור הפרטי.

052-6471754 

האם מותר לבצע הדברה בזמן הריון?

הדברה בזמן הריון

הדברה בזמן היריון:

במקרים בהם סביבתה הביתית של האישה ההרה משופעת בחרקים מעבירי מחלות, רצוי לבצע הדברה על אף הריונה, תוך הקפדה על שימוש בחומרי הדברה המאושרים בחוק, ובהתאם למינונים הנדרשים. במקרים אלו נהוג אף להחמיר בנוגע לכללי הזהירות שלאחר הריסוס מבחינת פרק הזמן שיש לשהות מחוץ לבית. בהעדר חרקים העלולים להיות נשאי מחלות,  מומלץ לדחות את מועד ההדברת נמלים עד לאחר הלידה, בפרט כאשר בעלת הבית נמצאת בטרימסטר הראשון להריונה.

יחד עם זאת, זה המקום גם להדגיש כי הדברה מקצועית באמצעות מדביר מנוסה ובעל רישיון, היודע באילו חומרי הדברה נכון להשתמש ובקי במינונים המתאימים, כרוכה בשימוש בחומרי הדברה המאושרים ע"י משרד הבריאות.

לכן, אם מדובר בהדברה שגרתית- תקופתית, ניתן אולי לדחות את ההדברה, אולם אם אתם מוצאים את עצמכם חיים בסביבה עתירת  חולדות ועכברים או  יש לקחת בחשבון כי מכרסמים אלו יכולים להזיק בפני עצמם ולהעביר מחלות- מה שמסכן את בריאותכם עם או בלי היריון. יתרה מכך, זה המקום לציין ולהרגיע: רעלים שמיועדים להדברת מכרסמים אינם מסוכנים לנשים בהיריון.

אלו הם רעלי קיבה, הפועלים רק לאחר שנאכלו (ע"י המכרסם) והתחילו להתעכל. אחוז גבוה של חומרי ההדברה המותרים לשימוש מיודעים לפגוע במערכת העצבים של החרקים, המזיקים והמכרסמים. הדברת חרקים מבוצעת ע"י רעלי מגע ולא ע"י רעלי קיבה. זו הסיבה שנשים בהיריון חוששות לבצע הדברה בתקופה רגישה זו, כיום ישנם גם רעלי קיבה לחרקים, ציינו בשיחת הטלפון שהינכן בהריון ואנו נעניק את השרות הזה, רעלים אלו יכולים לתת פתרון לבעיה. המלצות וחוות דעת על מדביר מקצועי יכולה להביא לפתרון ללא סיכון.

רעלי המגע באים בתצורות שונות בדרך כלל אופן הביצוע הוא ע" ריסוס או התזה של החומר, הסכנה היא שאיפת חומרי הדברה או שאר חומרים מסוכנים בזמן הריון. חשוב לידע שאין הדברה ירוקה בזמן הריון, זאת קובע המשרד להגנת הסביבה, ישנם פתרונות למזיקים מסויימים ללא חומרי הדברה כלל. במילים אחרות, טרם ההדברה יש ליידע את המדביר בנוגע לדיירי הבית, ובכלל זה בנוגע לנשים בהיריון.

עליו לדעת מהם גילאי בני הבית, שכן בדומה להנחיות הקפדניות של הדברה בזמן היריון, הנחיות קפדניות ניתנות גם במקרים שיש ילדים קטנים בבית, קשישים או חיות מחמד. הדברה בזמן היריון, באם מחליטים לבצעה, דורשת היערכות מוקדמת והקפדה מרבית על הנחיותיו של המדביר. פרק הזמן שתתבקשו להיעדר מהבית והחצר יהיה ארוך בהרבה מפרק הזמן שהיה נדרש לכך לולא הייתן בהיריון. הוא הדבר בנוגע לאוורור הבית לאחר ההדברה והניקיון הראשוני שלו. במקרה של ביצוע הדברה בזמן היריון מומלץ, בנוסף להיעדרות ממושכת יותר מהבית, גם לוודא כי לכשתחזרו לבית הוא יהיה מאוורר היטב ונקי.

בהדברת פרעושים, קרציות, תיקנים ועוד מזיקים אשר מעבירים מחלות יש לבצע הדברה עם מדביר מומחה. לכולם חשוב המחיר, אך לא פחות מזה איכות והשרות, גוגל עסקים - דרוג בעלי מקצוע, תתרשמו מה לקוחות רשמו עלינו 

הדברת פרעושים - תנגודת | הדברת חולדות - הרעלות
כוורת דבורים

Related Posts