רעל עכברים | רעל חולדות | מחיר והרעלות

 

מה לעשות במקרה של הרעלה?

רוב חומרי ההדברה בהם משתמשים הינם בטוחים לבני אדם ולבעלי חיים בייתים. אולם קורה כי בעת הדברה מתרחשת תקלה, ומישהו נפגע. בדרך כלל מדובר בבעל חיים ביתי קטן, כגון חתול או כלב, שבמקרה רגישים לחומר מסוים.

כיצד ניתן להיזהר ממקרים כאלה? איך ניתן לזהות מקרים של הרעלה ומה לעשות?

חשוב להזמין רק מדביר שהנו בעל רישיון של המשרד להגנת הסיביבה. מדביר כזה עבר הכשרה והתחייב להשתמש רק בחומרים אשר מתאים לסוג החרק והסביבה בו הוא נמצא. בסיום פעולת ההדברה המדביר צריך למסור ללקוח - טופס ביצוע פעולת הדברה שבו מצויין את שם החומר, חומר פעיל, ריכוז, אצווה ונתונים נוספים אשר בקרה של הרעלה יהיה לרופא או לוטרינר מידע להמשך טיפול.

הכנות לפני הדברה .

לפני פעולת הדברה או ריסוס חשוב להישמע להוראות הזהירות של מדביר ולבצע אותם. אם יש חיות מחמד בבית, כדאי לשקול להוציא אותם אפילו ליום שלם במידת האפשר ליתר בטחון. הנחיות להדברת תיקנים ונמלים,הנחיות להדברת פרעושים.

 

הרעלה בבני-אדם.

הנזקים העיקרים לבני אדם שיכולה לגרום הדברה בהרצליה הינם סחרחורות, כאבי-בטן והקאות. במרבית המקרים התופעות הללו חולפות לאחר שעות. קורים מקרים שחקלאים משתמשים בחומרים לא מאושרים לצורך הדברה , וגורמים להתקפים של אלרגיות וגירויים בעור. תינוקות לעומת זאת רגישים הרבה יותר ויש לעקוב אחר הסימנים ובמקרים דחופים להגיע לבית חולים.
הרעלה של חיות מחמד.

מרבית המקרים של הרעלת חיות מחמד הינן של הרעלה ישירה ומשנית הרעלה ישירה נוצרת מאכילת פיתיונות מורעלים הדברת חולדות ועכברים , ואילו הרעלה משנית נוצרת עקב אכילת פגר מורעל.
לכן יש לשים לב שהפיתיונות שהנחו בעת הדברה אינם נגישים לבעליי חיים ביתיים שמסתובבים באזור. חשוב מאוד גם לקבור כל פגר שמוצאים בשטח כדי למנוע הרעלת בעלי חיים.

אולם, חשוב לזכור כי הדרך הטובה ביותר להימנע מהרעלה היא נקיטת זהירות. לכל חומר הדברה יש זמן השפעה שונה. זאת הסיבה מדוע חשוב לקחת את שם החומר ההדברה בו השתמש מדביר ולבדוק מה טווח ההשפעה שלו, שמעבר אליו ניתן להחזיר את בעל החיים הביתה. חשוב גם לדאוג למלא בקפדנות אחר הוראות הבטיחות של המדביר.

סימנים של הרעלה לאחר הדברה רעל עכברים

בעלי חיים ביתיים עלולים להיפגע מחומרי הדברה. סימנים של הרעלה חמורה יכולים להיות דימום, הירדמות ופגיעה במערכות חיוניות. נזקים כאלה יכולים להיגרם לא רק מחשיפה ישירה לחומר ההדברה, אלא גם מאכילת בעל חיים נגוע כגון עכבר.

במקרים של הדברת חולדות ועכברים בפיתיונות מורעלים הסימנים להרעלה בעל-החיים כוללים הקאות ושלשולים או רעידות ופרכוסים. במקרים כאלה חשוב להביא את בעל החיים במהירות לווטרינר קרוב. טיפול כזה יכול לכלול הכנסה של ויטמין K, עירוי תוך ורידה, עידוד הקאה וטיפולים נוספים.

הטיפולים תלויים בסוג החומר בו נעשה שימוש, ולכן חשוב להביא לווטרינר את שם חומר ההדברה.

 

כמה עולה רעל לחולדות או עכברים ? - רעל עכברים | רעל חולדות | רעל עכברים מחיר

 

היום אפשר לקנות רעל נגד עכברים וחולדות בחנויות רבות, אפשר, אבל האם מותר? החוק אינו מאפשר זאת בגלל הסיכון הגבוה בתמותה לבעלי חיים ולבני אדם, חומרים אלו מסוכנים בעשרות מונים מחומרי הדברה להדברת מזיקים ולכן החוק לא מאפשר זאת, בכל אופן רעל עכברים המחיר בין 30 שח ל150שח, גם רעל חולדות עולה אותו הדבר תלוי בסוג החומר והכמות.

בדרך כלל כשמתחילה בעיה של מכרסמים במבנה זה מעיד על שינוי במבנה, מדביר מקצועי יודע לזהות את סוג המכרסם ולהבין את הסיבות להמצאותו במקום, זה אחד היתרונות הבולטים של בעל מקצוע, לעלות על בעיות מורכבות מכפי שנראה לעין, לכן מניסיוני כאשר יש בעית מכרסמים בבית ראוי להזמין בעל מקצוע שיביע את דעתו בנושא.