הדברת קן דבורים

קן צרעות בבית | הדברת קן צרעות - טיפול

גיליתם קן צרעות בבית?  צרעות צרורות, אל דאגה הדברת קן צרעות היא שגרתית ועונתית אצל מדביר מנוסה.

היות והצרעות פעילות ביום ואינן פעילות בלילה, הרי שעל מדביר צרעות לבצע את ההדברה בשעות הערב או מוקדם מאוד בבוקר. באופן כזה פעולת הדברת קן צרעות גם יעילה יותר. מדוע? כי בשעות הערב כל הצרעות "חזרו מהעבודה" והן מרוכזות בקן. גם בשעות הבוקר המוקדמות הן בנוכחות מלאה בקן כיוון שטרם התחילו את יום העבודה שלהם. חשוב לציין כי ביצוע ההדברה בשעות אלו גם בטוחה יותר למדביר אך כיום יש שיטות לבצע את ההדברה בכל שעות היום. 

צרעות בבית | טיפול בצרעות - הדברה נגד דבורים


כאשר מדובר על מגורי אדם, צרעות אוהבות לקנן בעליות גג, על אדן החלון, סדקים או חריצים במבני המגורים, גדרות אבן, ארגזי תריסים (במבנים ישנים , "תריסים של פעם") ועוד, לכן כאשר מחליטה המלכה שביתה הוא ביתכם עלייכם להתרחק, ישנם מקרים שמצליחים לראות את הנחיל מגיע בדקות הראשונות ומנסה להתמקם בחלון ישנה אפשרות להפריע לו ואז הם יבינו שזה לא אזור בטוח להקמת הקן והם יעזבו, אך אם הם התבססו כבר, מסוכן מאוד להתקרב ללא ידע מוקדם ולכן הייתי ממליץ להזמין שרות להדברת דבורים או צרעות 

הדברת קן צרעות

איש מאיתנו אינו מוכן לחיות ב"דו קיום" עם קן צרעות אצלו בגינה או בבית שלנו. מעבר לעובדה שעקיצת הצרעה מכאיבה הרבה יותר מזו של דבורה, היא גם יכולה להיות מסוכנת, בפרט לתינוקות, ילדים או אנשים בעלי רגישות לארס זה. הדברת קן צרעות בבית מתבקשת במקרים בהם קן צרעות נתגלה באזור המגורים שלנו, אולם זה המקום לציין כי ככלל, צרעה היא חרק ידידותי לגינה, לצמחיה ולחקלאות. למעשה, היא ניזונה מחרקים שהם עלולים לגרום לצמחיה שלנו נזקים. הדברת דבורים בבית מסוכנת באותה המידה מהסיבה שזהו חרק חברתי אשר מתמודד עם סכנות ביחד עם כל הכוורת שלו, ולכן הסכנה היא גדולה במיוחד לאנשים אשר מפתחים אלרגיה אליהם.

אלו סוגי צרעות נפוצות בישראל?

מדביר צרעות נתקל בעיקר בשני סוגים עיקריים: הצרעה הגרמנית והצרעה המזרחית | דבורים (המכונה גם "דבור"). הצרעה המזרחית צבעה צהוב – שחור ועל ראשה שלוש נקודות שחורות. אורכה של צרעה זו היא כ 1.5 ס"מ. היא נוטה לקנן באדמה או בסמוך אליה. מדביר צרעות יכול לאתר את הקן שלה על פי תנועה אווירית קדחתנית באזור הקן. צרעה זו ניזונה מפירות, בשר ושתייה מתוקה. הדברת צרעות גרמניות מתבצע באמצעות ריסוס ואיבוק. הצרעה המזרחית גדולה יותר מזו הגרמנית . היא שחורה עם פסים צהובים ורגליה שעירות. היא ניזונה מפירות, חרקים וצוף. דווקא זן זה של צרעות, הנפוץ מאוד באזור שלנו, עלול לגרום לנזק לא רק לבני האדם אלא גם לכוורות- הן תוקפות את דבורות הדבש! טרם נדבר על הדברת צרעות חשוב לציין כי ברוב המקרים אין הצרעות תוקפות סתם, וללא כל סיבה. הן תוקפות כאשר הן חשות מאוימות. למעשה, הן עסוקות בענייניהן, כך שגם כאשר מגיע מדביר צרעות הן לא מודעות לקיומו ולא חשות בכל איום שעתיד לבוא.


הדברת צרעות מחיר | הדברת דבורים מחיר


הדברת קן צרעות | קן דבורים : 300 – 500 ש"ח תלוי במורכבות הגישה אל הקן


קישור מידע נוסף – הדברת צרעות