חברת וייס מספקת שרותי הדברה ולכידה בנתניה והסביבה.

הדברה בנתניה היא תחום רחב הדורש ניסיון וידע מגוון באזור השרון. אנו מתמודדים עם מגוון רחב של מזיקים, כולל ג'וקים, נמלים, פרעושים, פשפשים, מכרסמים, ועוד רבים אחרים. ניתן לברר פרטים נוספים על איך להתמודד עם מזיקים אלה באתר האינטרנט שלנו "סוגים של מזיקים," ובנוסף באזורי הפעילות שלנו

 אנו יכולים להשתמש בשיטות הכוללות שינוי פיזי בסביבה כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עם זאת, כאשר אנו משתמשים בחומרי הדברה, אנו בוחרים בחומרים בעלי רעילות נמוכה הזמנים בתחום ההדברה והחומר מותאם במיוחד עבור הלקוח, משפחתו . 

מחילות של חולדות

 אנו מספקים שירות איכותי לתושבי נתניה יותר משלושה עשורים.  מתמחים בהדברה למגזר הפרטי, בעלי עסקים, מסעדות, משרדים, גני ארועים ובתי מלון.

אנו בעלי כל האישורים והרשיונות בתחום ההדברה.

בין אם מדובר בדירה פרטית שלכם, בין אם מדובר בחצר ובין אם מדובר ברשות המקומית, מומלץ לבצע הדברה בנתניה באופן שוטף כפעולת מנע ולא לחכות "לרגע האחרון" בו אתם מוצאים את עצמכם מתמודדים עם "מבול" של חרקים / מכרסמים וכדומה. מובן שלא תמיד ניתן לבצע פעולות מנע- כמו למשל במקרה של טיפול ביונים, אולם במקרים של הדברת חולדות ועכברים - לכידת עכברים ברחבי העיר נתניה- ניתן ומומלץ לבצע הדברת מכרסמים באופן שוטף ולאפשר לתושבי העיר לחיות אם לא בעיר נקייה ממכרסמים אז לפחות בעיר בה החולדות והעכברים אינם מהווים פגיעה באיכות החיים ואינם מגדר מגפה.

לכידת עכבריםבמקרים של הדברה בנתניה בבתים או בדירות מגורים בהחלט רצוי לנקוט בפעולת מנע ושימור. אין צורך "לחכות לג'וק הראשון" או להיקלע להתקפת תיקנים: הדברה אחת לשנה לקראת הקיץ על בסיס קבוע תאפשר לכם לעבור את הקיץ ללא התמודדות עם חרקים אלו. בתים ודירות שמתוחזקים באופן כזה בצורה שוטפת, לא רק שמעניקים לדיירי הבית שקט נפשי ואיכות חיים, אלא שגם במקרים בהם נקלע לדירתם "גוק תועה" הוא בדרך כלל לא מאריך ימים גם בלי שתרוצו אחריו...

 

 

הדברה בנתניה במדבירים טבעיים
הדברה בנתניה יכולה להיעשות גם תוך שימוש בבעלי חיים. הטבע עצמו יכול לספק לנו קוטלי חרקים טבעיים, שפוגעים אך ורק במזיקים. זאת אינה טכניקה חדשה. כבר לפני 1700 נכתב בסין על טכניקות טבעיות של הגנה על תפוזים סיניים, טכניקות שמתקיימות עד היום.

כך למשל במאה ה-19 נחרבו גידולי ההדרים בקליפורניה כמעט כליל על ידי כנימה, עד שהובאו למקום חיידק טורף שיחד עם זבוב מסוים הצילו את יבול הלימונים.

זאת טכניקה יעילה וחסכונית, שאינה מזיקה לאדם. מדביר בנתניה שרוצה להשתמש בטכניקה זאת חייב להכיר את המזיק הספציפי וללמוד מהו האויב הטבעי שלו שיטת הדברה זאת קרויה גם הדברה ביולוגית.

שיטות של הדברה ביולוגית
הדברה ביולוגית נחלקת למספר שיטות א. חיפוש אויבים טבעיים של המזיק בארץ המוצא. ב. שינוי סביבתי שיעזור לאויבים הטבעיים. ג. הוספה של אויבים טבעיים שכבר קיימים. ד. פיתוח במעבדה של אויבים טבעיים.

דוגמאות להדברה ביולוגית בעת הדברה בנתניה
מדביר בנתניה שרוצה להשתמש בהדברה ביולוגית יכול להשתמש במגוון אפשרויות.

הדברה בנתניה של יתושים יכולה להיעשות למשל באמצעות דגי גמבוזיה ובעזרת חיידק שפותח בארץ והקרוי בצילוס ישראלי. כמו כן משתמשים בזכרים עקרים של זבוב הפירות הים תיכוני.

מתברר כי חיפושית בשם מושית השבע יכולה לשמש מדביר בנתניה צורך הדברת כנימות שמזיקות לגידולים חקלאים. כולנו אגב מכירים את החיפושית תחת השם הפופולארי יותר פרת משה רבנו.

דוגמא נוספת של הדברה באבן יהודה היא שימוש בבזים ובתנשמות לצורך מאבק במכרסמים שמשמידים יבולים.

חסרונות של הדברה ביולוגית
אולם לגישה זאת יש גם חסרונות. החיסרון הראשון נעוץ בסכנה כי הזן שהובא ייהפך גם הוא למזיק לאחר שיתרבה. הדבר נכון במיוחד כאשר מביאים בעל חיים שאין לו אויבים טבעיים בסביבה הטבעית. דוגמא לכך הינה קרפדה שהובאה לאוסטרליה להילחם במזיקים במטעים, אולם נהפכה בעצמה למזיק.

למרות זאת השיטות הללו הן השיטות המועדפות על ידי אנשי מקצוע רבים עקב היותן ידידותיות לסביבה וחוסר השימוש בחומרים כימיים. בארץ משרד החקלאות מעודד מעבר להדברה משולבת. זה המנוח המקצועי שמשמעותו הפחתה בשימוש בחומרי הדברה על ידי שימוש בשלל אפשרויות שכוללות מניעה, ניטור והדברה ביולוגית.

הדברה בנתניה שרוצה להשתמש בהן יכול לפנות למשרד כדי לקבל סיוע מקצועי והדרכה נוספת.

למען הסר ספק, המונח הדברה ירוקה הוא מונח שיווקי, בחומרי הדברה עבור מזיקים כמו :נמלים, תיקנים, פרעושים וכו, משתמשים בחומרי הדברה כימיים, במינונים שמותרים בחוק, על המדביר לבחור את חומר ההדברה המתאים לסביבה בה הוא מדביר, ישנם חומרים בעלי רעילות גבוהה וישנם חומרים בעלי רעילות נמוכה מאוד.

 

פרסום של המשרד להגנת הסביבה בנוגע להדברה ירוקה

עמוד 2 מתוך 2