מה לעשות במקרה של הרעלה?

רוב חומרי ההדברה בהם משתמשים הינם בטוחים לבני אדם ולבעלי חיים בייתים. אולם קורה כי בעת הדברה מתרחשת תקלה, ומישהו נפגע. בדרך כלל מדובר בבעל חיים ביתי קטן, כגון חתול או כלב, שבמקרה רגישים לחומר מסוים.

כיצד ניתן להיזהר ממקרים כאלה? איך ניתן לזהות מקרים של הרעלה ומה לעשות?

חשוב להזמין רק מדביר שהנו בעל רישיון של המשרד להגנת הסיביבה. מדביר כזה עבר הכשרה והתחייב להשתמש רק בחומרים אשר מתאים לסוג החרק והסביבה בו הוא נמצא. בסיום פעולת ההדברה המדביר צריך למסור ללקוח - טופס ביצוע פעולת הדברה שבו מצויין את שם החומר, חומר פעיל, ריכוז, אצווה ונתונים נוספים אשר בקרה של הרעלה יהיה לרופא או לוטרינר מידע להמשך טיפול.

הכנות לפני הדברה .

לפני פעולת הדברה או ריסוס חשוב להישמע להוראות הזהירות של מדביר ולבצע אותם. אם יש חיות מחמד בבית, כדאי לשקול להוציא אותם אפילו ליום שלם במידת האפשר ליתר בטחון. הנחיות להדברת תיקנים ונמלים,הנחיות להדברת פרעושים.

 

הרעלה בבני-אדם.

הנזקים העיקרים לבני אדם שיכולה לגרום הדברה בהרצליה הינם סחרחורות, כאבי-בטן והקאות. במרבית המקרים התופעות הללו חולפות לאחר שעות. קורים מקרים שחקלאים משתמשים בחומרים לא מאושרים לצורך הדברה , וגורמים להתקפים של אלרגיות וגירויים בעור. תינוקות לעומת זאת רגישים הרבה יותר ויש לעקוב אחר הסימנים ובמקרים דחופים להגיע לבית חולים.
הרעלה של חיות מחמד.

מרבית המקרים של הרעלת חיות מחמד הינן של הרעלה ישירה ומשנית הרעלה ישירה נוצרת מאכילת פיתיונות מורעלים הדברת חולדות ועכברים , ואילו הרעלה משנית נוצרת עקב אכילת פגר מורעל.
לכן יש לשים לב שהפיתיונות שהנחו בעת הדברה אינם נגישים לבעליי חיים ביתיים שמסתובבים באזור. חשוב מאוד גם לקבור כל פגר שמוצאים בשטח כדי למנוע הרעלת בעלי חיים.

אולם, חשוב לזכור כי הדרך הטובה ביותר להימנע מהרעלה היא נקיטת זהירות. לכל חומר הדברה יש זמן השפעה שונה. זאת הסיבה מדוע חשוב לקחת את שם החומר ההדברה בו השתמש מדביר ולבדוק מה טווח ההשפעה שלו, שמעבר אליו ניתן להחזיר את בעל החיים הביתה. חשוב גם לדאוג למלא בקפדנות אחר הוראות הבטיחות של המדביר.

סימנים של הרעלה לאחר הדברה רעל עכברים

בעלי חיים ביתיים עלולים להיפגע מחומרי הדברה. סימנים של הרעלה חמורה יכולים להיות דימום, הירדמות ופגיעה במערכות חיוניות. נזקים כאלה יכולים להיגרם לא רק מחשיפה ישירה לחומר ההדברה, אלא גם מאכילת בעל חיים נגוע כגון עכבר.

במקרים של הדברת חולדות ועכברים בפיתיונות מורעלים הסימנים להרעלה בעל-החיים כוללים הקאות ושלשולים או רעידות ופרכוסים. במקרים כאלה חשוב להביא את בעל החיים במהירות לווטרינר קרוב. טיפול כזה יכול לכלול הכנסה של ויטמין K, עירוי תוך ורידה, עידוד הקאה וטיפולים נוספים.

הטיפולים תלויים בסוג החומר בו נעשה שימוש, ולכן חשוב להביא לווטרינר את שם חומר ההדברה.

 

כמה עולה רעל לחולדות או עכברים ? - רעל עכברים | רעל חולדות | רעל עכברים מחיר

 

היום אפשר לקנות רעל נגד עכברים וחולדות בחנויות רבות, אפשר, אבל האם מותר? החוק אינו מאפשר זאת בגלל הסיכון הגבוה בתמותה לבעלי חיים ולבני אדם, חומרים אלו מסוכנים בעשרות מונים מחומרי הדברה להדברת מזיקים ולכן החוק לא מאפשר זאת, בכל אופן רעל עכברים המחיר בין 30 שח ל150שח, גם רעל חולדות עולה אותו הדבר תלוי בסוג החומר והכמות.

בדרך כלל כשמתחילה בעיה של מכרסמים במבנה זה מעיד על שינוי במבנה, מדביר מקצועי יודע לזהות את סוג המכרסם ולהבין את הסיבות להמצאותו במקום, זה אחד היתרונות הבולטים של בעל מקצוע, לעלות על בעיות מורכבות מכפי שנראה לעין, לכן מניסיוני כאשר יש בעית מכרסמים בבית ראוי להזמין בעל מקצוע שיביע את דעתו בנושא.הדברה למשרד |הדברה לעסקים | הדברה במסעדות | הדברה לפני ארוע

יש לנו את הפתרונות הטובים ביותר להדברת מזיקים בסביבה הביתית . הצוות שלנו מיומן בזיהוי מזיקים על פי התנהגות, ביולוגיה והבקרה של המזיק באופן שוטף משנת 1977. צוות השירות שלנו יודע להשתמש בידע זה מדי יום בכדי לענות על הצרכים של הלקוחות שלנו באזור השרון. אנו בעלי היתר הדברה בתוקף, מבצעים רענונים ויש לנו את כל הכשרות בתחום ההדברה, ומובטח לך שההדברה בביתך תהייה בטוחה עבור המשפחה שלך. לא משנה איזו בעיית מזיקים יש לך, לנו יש את הפתרון.


הדברה נכונה היא קריטית למוסדות ,הדברת מסעדות, מטבחים ועסקי מזון סביבת עבודה ללא מזיקים היא קריטית להצלחת העסק שלך. בעיות מזיקים יכולות לגרום להפרות, קנסות ומשובים שלילים מלקוחות לא מרוצים. המפתח להצלחה הוא שותפות ותקשורת עם חברת הדברה ברעננה. יש לנו מדבירים מוסמכים במפעלי מזון ואנו בעלי רישיון וניסיון.

וייס הדברות מספק שירותי הדברה לעסקים כדי לשמור על סביבה נקיה ממזיקים. לא משנה במה העסק שלך מתמחה לנו יהיה אפשרות ליצור תוכנית
שתענה לצרכים הדינמיים של עסקך.

הדברה לפני אירוע נגד מעופפים, הדברות בגני ארועים , ברשותינו ציוד מתאים להדברה בשטחים חקלאיים אשר לפעמים בעלי נגיעות קשה של מזיקים בשטח עקב קרבה לאזורי תעשיה, מזבלות או אפילו פירות שהרקיבו בפרדס


אנו מעניקים שירות איכותי להדברת חרקים לתושבי השרון משנת 1977. אנו נגיע לבדוק את האזור המסחרי שלך, לייעץ לגבי טיפולים יעילים ולבסוף נוכל

לבצע את העבודה נכונה לפי בקשתך. במקרה הצורך, נוכל גם להגדיר לוח זמנים לתחזוקה בכדי למנוע באופן יזום חזרה של בעיות מזיקים בכלל
החלק הייחודי ביותר על אודות שיתוף פעולה עם עסק משפחתי הוא הגישה לבעלים. זה לא נדיר שהבעלים יכול לענות לטלפון או להיפגש עם הלקוחות.


לחברת וייס הדברות שירות הדברה איכותי. בין אם אנחנו אחת מחברות ההדברה הראשונות באזור השרון יש לנו מעקב אחר חשבון הלקוח באופן דיגיטלי ותיעוד מלא של כל מה שנעשה לרבות: שיחות טלפון, הזמנות, אנשי קשר, מעקב אחר שימוש בחומרי הדברה בבית הלקוח, אפשרות לתזכורות למועד הדברה הבא ודוחות.

אודות וייס המדביר

הדברת פשפשים | הדברת פרעושים - איך אפשר להבחין בינהם ומהן הסימנים האופיניים

מדוע כדאי לעשות הדברת פשפשים? רבים נוטים לבלבל בין פרעושים לבין פשפשים. בשני המקרים מדבר בחרקים זעירים מאוד, חרקים שהם  טפילים. בני המשפחה שלנו ובחיות המחמד הינם פונדקאים מצוינים, ניזונים מהדם שלנו ולא מעניקים לנו שום תועלת בתמורה למעט גירודים, עקיצות, פריחות, עור אדמומי וכדומה. בחלק מהמקרים אנשים שרגישים לעקיצות הפשפשים או הפרעושים עתידים לחוות את תופעות הלוואי של העקיצות שלהם: עור שמתקלף וגירוד אינטנסיבי במקרים הקלים, ובמקרים המסובכים והנדירים הם מעבירי מחלות.

 

איך נראה פשפש מיטה | איך נראה פרעוש

 

הדברת פשפשים הכרחית לאלו מכם שאיכות החיים שלהם חשובה להם.  פשפש הוא טפיל בעל מבנה גוף שטוח. פרעוש בעל מבנה גוף מחודד יותר. הפרעוש מסוגל לנתר גבוה מאוד ביחד לגודלו הזערורי (ניתור עד לגובה של מטר!) ואילו הפשפש מצויד בכנפיים מנוונות. פרעוש נראים כמו נקודות שחורות שעוקצות אותנו ופשפש נראה גדול יותר וצבעו אדום. פשפש משתמש בחיות המחמד או בבני האדם כפונדקאים רק כאשר הוא רעב ומחפש מזון.

 

איפה פשפש מיטה חי | איפה פרעוש חי

  פרעושים וקרציות, לעומת זאת, רואים בפונדקאים גם "בית חם". היינו, נצמדים אליו, גרים על גופו גם כאשר הם שבעים. גופם של בני אדם וחיות מחמד משמש כבית וכמקור מזון מתי שרק הם רוצים. פשפשים אוהבים לחיות בסדקים של קירות וכוכים. הנם אוהבים מקור חום וזה מה שמושך אותם בגופינו ובגופם של חיות המחמד שלנו. חום הגוף שלנו שמושך אותם, מושך אותם גם לחדר השינה שלנו. זה הסיבה שפשפשים אוהבים לקנן במזרנים. הדברת פשפשים ע"י מדביר מקצועי ובקי באורחות החיים של הפשפש תתמקד בעיקר בחדר המיטות, מזרנים אך גם בספות בסלון או במקומות בהם אתם אוהבים לשכב ולנוח. אם יש לכם בבית פשפשים, הם לא ייעלמו ללא עזרה מקצועית. נהפוך הוא, ללא הדברת פשפשים מקצועית הם ילכו ויתרבו ויהפכו למטרד רציני יותר.

 

איש מאיתנו אינו מעוניין לגור בכפיפה אחת עם עכברים וחולדות ובצדק. יונקים אלה הם בראש ובראשונה עניין של מפגע תברואתי היות והם מחוללי מחלות, מעבירי מחלות, וקצב ההתרבות שלהם מסחרר. הדברת חולדות ועכברים - לכידת עכברים נדרשת על פי צורך בבתי קרקע, דירות בבתי מגורים, משרדים, מרכזים מסחריים, בתי קולנוע, מסעדות, בתי חולים וכיוצא באלה. קל וחומר כאשר מדובר במוסדות נותני שירות כגון בתי מלון, בתי חולים וכו'- מוסדות בהם מקבלי השירות אינם בקו הבריאות או שהם שלמים כסף רב עבור נופש, פינוק ואיכות חיים גבוהה. הדברת חולדות ועכברים או לכידת עכברים דורשת מהמדביר שלכם להיות בקי באורחות החיים של העכברים והחולדות על מנת לדעת באילו מלכודות להשתמש, באילו חומרי הדברה להשתמש והיכן למקם אותן. הדברת מכרסמים יכולה להתבצע באמצעות חומרי הדברה כימיים , יכולה להתבצע באמצעות חומרי הדברה "ירוקים" היינו, ידידותיים לסביבה, אולם ישנם מקרים בהם אין כל צורך בשימוש בחומרי הדברה כימים או אקולוגיים-  הטמנת מלכודות מתאימות עושה עבורכם יופי של עבודה.

את ההחלטה כיצד לבצע הדברת מכרסמים יש להשאיר למדביר מקצועי, כמובן. מעבר לעובדה כי מכרסמי ידועים כבעלי יכולת להעביר לנו, בני האדם, מחלות ותחלואים, זה המקום לציין כי מכרסמים אלו נתברכו בשיניים חדות מאוד ומעוקלות- אינכם רוצים להינשך ע"י שיניים אלה, בטח ובטח שאינכם רוצים שהילדים שלכם יחוו חוויה מצערת זו. נתון שני הקשור לאורחות החיים של מכרסמים בא לידי ביטוי בקצב ההתרבות שלהם. לא רק שהם מתרבים בקצב מסחרר אלא שעל כל עכבר או חולדה שראיתם, ישנה להקה שלמה שאין לכם מושג בכלל שהיא חיה ביניכם. כאן נכנס לתמונה מדביר מקצועי ומיומן שמבצע עבורכם הדברת חולדות ועכברים - לכידת עכברים ומחסל את הבעיה מהשורש.

בעלי הכלבים והחתולים מכירים מקרוב את התמודדות עם טפילים כפרעושים וקרציות. מעבר לאי הנעימות לחיית המחמד שלכם, טפילים אלה אינם בוחלים בכם ובבני משפחותיכם כפונדקאים. פה לא מדובר רק בטרדות כגון עקיצות וגירודים אלא גם בסכנה בריאותית - הדברה ברעננה.

 

העברת מחלות מפרעושים וקרציות

פרעושים וקרציות הם טפילים מחוללי מחלות- למשל, קדחת הבהרות. מומלץ לבצע הדברת פרעושים וקרציות כשרואים על בעלי החיים טפילים, ובמקביל לטפל בחיות המחמד שלכם אחת לכמה חודשים. העונה "הבוערת" של פרעושים וקרציות מתחילה כמובן בסוף האביב ותחילת הקיץ ונמשכת עד לתחילת הסתיו. בחודשים אלה יש להקפיד עשרת מונים על הדברת פרעושים וקרציות בבית, בגינה וגם הדברה בטוחה וישירה של חיות המחמד שלכם באמצעות תכשירים המיודעים לכך הנמכרים בחניות לחיות מחמד או אצל וטרינרים: קולרים נגד קרציות, שמפו נגד פרעושים וקרציות, אמפולות, תרסיסים או אבקות.

 

סימני הכיר של פרעושים

פרעושים- חרקים זעירים אלה מסוגלים לנתר עד לגובה של מטר. היינו פי כמה וכמה מכפי גודלם. כלבים, חתולים ובני אדם הם על תקן פונדקאים עבורם, היינו, הם ניזונים מדמם של חיות המחמד שלכם ומהדם שלכם ושל בני המשפחה שלכם ובתמורה הם מעניקים לכם עקיצות וגירודים. זה המקום לציין כי אלה מכם שרגישים לפרעושים , שלא לדבר על אלרגיה (והדבר נכון הן לבני האדם והן לחיות המחמד) עלולים למצוא את עצמם מגרדים עד זוב דם וסובלים מאדמומיות, נפיחות ופצעים פתוחים שיכולים להזדהם.

 

הדברת קרציות ופרעושים - למה לצפות?

 

הדברת קרציות ופרעושים נועדה למנוע את כל תופעות הלוואי האלה ולהעניק לכם ולחיות המחמד שלכם איכות חיים. פרעושים לא "נעלמים " מעצמם ממש כשם שכינים על ראשם של ילדכם לא יסולקו משם ללא טיפול אקטיבי מצידכם. אל תחכו למצב של "מכת פרעושים" אם אתן יכולים למנוע זאת בעוד מועד. הדברת פרעושים על בסיס קבוע והבית שלכם נקי מטפילים.